Mulhouse’de farklı bir tatil!

Mulhouse’de farklı bir tatil!

Mulhouse Alsace bölgesinin ikinci büyük şehridir ve Fransa’da yer alır. 1798 yılına kadar İsviçre’ye bağlı olan şehir aynı yıl içerisinde halk oylamasıyla Fransa’ya bağlanmıştır. İnanılmaz şirinliğe sahip olan bu şehri mutlaka gezmeniz gerekiyor. Tatilinizi burada geçirmeye ne dersiniz ? Özellikle fiyatları da dudak uçuklatmıyor. En çok müzeleriyle ünlü bu şehirde yapabileceğiniz birçok şey var.
Mulhouse
Tabii ki ilk önce dünyanın en büyük otomobil müzesi olan Milli Otomobil Müzesini gezmeniz gerekiyor. Daha sonra hayvanat ve botanik bahçeleriyle devam etmelisiniz. Şehirde ki her şey neredeyse büyülü gibi. Filmlerde gördüğünüz sevimli kasabaları hiç aratmıyor. Çilek tarlalarında oldukça ucuza çilek toplayabilir, bu tarlaların keyfini çıkarabilirsiniz. Tarihi yapısı, eski binaları ile de gözlerini dolduracak. Bu harika şehirde tatil fırsatını kesinlikle kaçırmamalısınız.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir