Muğla’nın gizli tatil cenneti Dalaman!

Muğla’nın gizli tatil cenneti Dalaman!

Muğla’ya bağlı Dalaman ilçesi, havaalanı bulundurarak havaalanının etkisiyle en çok turist çeken yerlerdendir. Bunu söylememize rağmen neden Muğla’nın gizli tatil cenneti dediğimizi merak ediyor olmalısınız… Çünkü birçok tatilci muazzam koyları olan Dalaman’ı sadece Fethiye, Marmaris v.s. gibi civar turistik ilçelere ulaşım sağlamak için kullanıyor ve yazık ediyorlar. Mavinin ve yeşilin iç içe olduğu Dalaman’da yaz aylarında doğanın bizlere sunduğu eşsiz bir harikadır. Dalaman’ı turistler merkez olarak seçse ve tatil rotalarında sadece ulaşım olarak kullanmasalar Dalaman’da ve çevresinde unutamayacakları bir tatili yapacaklar.
Dalaman-resimleri
Dalaman’a ulaşım nasıl sağlanıyor?
En başta belirttiğimiz gibi Dalaman’da bulunan havaalanına başta THY olmak üzere birçok havayolu firması her gün İstanbul, Ankara gibi birçok şehirden direkt uçuşlar düzenliyor. İstanbul – Dalaman uçakla 1 saat 5 dakika kadar sürüyor. Ankara Dalaman da uçakla 1 saat kadar. Bunun yanı sıra Karayolu ile ise İzmir’den 300 km olan Dalaman’dan servisler her saat Fethiye ve Marmaris’e gidiyor.

Kara yoluyla Dalaman mesafeleri de az çok şöyle;
* İstanbul Dalaman arası kara yoluyla 825 km. kadar. Molasıyla 13 saati biraz geçiyor yol.
* Ankara Dalaman arası araçla 640 km. Tahmini 10 saat kadar.
* İzmir – Dalaman arası kara yoluyla sadece 300 km. ve 4 saat kadar sürer.
* Adana – Dalaman arası kara yoluyla, 885 km. 13 buçuk saat kadar sürer.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir