Motosikletle keşfedebileceğiniz en güzel rotalar!

Motosikletle keşfedebileceğiniz en güzel rotalar!

Epey yoğun iş hayatı, koşuşturmalı geçen günler bir zaman sonra herkesi bunaltıyor. Bazen günü birlik geziler, bazen ise hafta sonu gezileri motosiklet tutkunlarının asla vazgeçemeyeceği bir aktivitedir. Peki motosikletinizi alıp keşfedebileceğiniz rotalar nereler?
Pınarlı Köyü
Şile ilçesinin güzel bir köyü olan Pınarlı, İstanbul’un yaklaşık olarak 97 kilometre uzağında yer almaktadır. Eğer motosikletiniz varsa Pınarlı köyündeki Sardala Koyu’nu ziyaret edebilir ve harika yeşilliklerini keşfedebilirsiniz. Temiz su seviyorsanız beldenin buz gibi ama tertemiz sularında sizlerde yüzme keyfinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Eğer kamp kurmak gibi bir plan varsa aklınızda bu mükemmel yer tam istediğiniz mekan olacaktır ve bir gün yolunuz bu taraflara düşerse mutlaka ziyaret etmeden ayrılmayın.
Maşukiye
Kartepe ve Sapanca gölü yakınlarında bulunan Maşukiye, İstanbul’a yaklaşık olarak 120 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Tamamı su üzerine kurulmuş olan bu bölge motosiklet yolculuğu yapanları adeta eşsiz güzelliği ile büyülüyor. Maşukiye’nin tamamı dağdan akan temiz şelale suyuyla kaplıdır. Suyun kenarında yer alan restoran ve oteller, geçirdiğiniz tüm zamanlarınızda o eşsiz suyun sesini kulaklarınızda hissedebilirsiniz.

Yalıköy
İstanbul’a yaklaşık olarak 55 kilometre mesafede bulunan Yalıköy, daha tam anlamıyla keşfedilmeyen yapısı ile dikkat çekmektedir. İstanbul’a yakınlığından dolayı günü birlik motosiklet gezileri için uygun olan Yalıköy sıfır klora sahip su içeriği ile ön plana çıkıyor. Genellikle Rum nüfusun ağır bastığı Yalıköy’e yolculuğa giderken yanınıza su şişesi almayı unutmayın.

Kandıra
Kendine has meşhur yoğurdu ile tüm dikkati üzerine çeken Kandıra, İstanbul’a yaklaşık olarak 120 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Motosiklet gezileri için harika bir yer olan Kandıra berrak suları ve muhteşem doğal güzellikleriyle herkesi büyülüyor. Tüm etrafı ormanlarla sarılı olan Kandıra’ya giderken, o eşsiz rüzgarın sesini yüzünüzde hissedebilirsiniz. Sizlerde eğer bir motosiklet tutkunuysanız mutlaka ziyaret etmeden ayrılmayın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir