Moskova’da yaz sezonu plajlarda başladı!

Moskova’da yaz sezonu plajlarda başladı!

Hava sıcaklıklarının artmasıyla başkent Moskova’da, Ruslar plajları doldurdu. Plaj sezonunun Haziran’ın ilk günlerinde resmi olarak açılmasıyla renkli görüntüler ortaya çıktı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da belediyenin gerekli düzenleme ve temizleme çalışmalarının ardından resmi olarak 1 Haziran’da plajlar açıldı. Yaz boyunca açık olacak plajların, ekonomik sıkıntıda yurtdışı tatiline çıkamayacak Rusların adresi olacağı bekleniyor. Kuzey’in en önemli başkentlerinden Moskova’da kültür, sanat ve yaz turizmi
Türkiye’de ki kadar olmasa da büyük ölçüde adından sıkça söz ettiriyor.
Moskova Plaj
Moskova’da bulunan 11 plaj izinli bir şekilde tatilcilere kapılarını açtı. Moskovski Komsomolets gazetesinde yer alan habere göre, Moskova belediyesinin “temiz” raporu verdiği 11 plajda resmi olarak nehre girmeye izin veriliyor. Serebryanıy Bor, Bolşoy Sadovıy Prıd, Levoberejnıy, Beach Club, Beloye, Troparevo, Meşerskoye bunlardan bazıları. Moskova’nın tüm plajları yaz boyunca 09.00-21.00 saatleri arasında açık olacak. Öte yandan Moskova’da kışları Avrupa’nın en büyük buz pateni pistine dönen tarihi park alanı, Avrupa’nın en büyük “yapay plajına” dönüşücek. Moskovalıların merakla beklediği yapay plaj ve havuz, Sovyet döneminden kalan ünlü VNDH Fuar ve Sergi Merkezi’nde gelecek ay açılacak.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir