Mirage Park Resort, hizmette sınır tanımıyor!

Mirage Park Resort, hizmette sınır tanımıyor!

Sade ve zevkli stili ile dağları denizle birleştiren Mirage Park Hotel, evinizdeki konforu aratmayacak deniz, dağ ve bahçe manzaralı 598 odası, Türk ve dünya mutfaklarının zenginlikleri ile yemek yemeyi keyfe dönüştüren restoranları ve hizmette sınır tanımayan “Ultra Her Şey Dahil” servisi ile huzurlu bir tatilin adresi..
*İbrahim bey öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Turizm sektörüne nasıl atıldınız? Anlatmaya değer bir hikayeniz olmalı…
-1977 Ankara doğumluyum, 1988 yılında babamın turizm sektörüne girmesiyle tüm ailemle Antalya’ya geldik, liseden itibaren bütün tahsil hayatım turizm üzerineydi. Okul hayatı ile birlikte, yaz dönemlerinde oteller ve acentaların çeşitli departmanlarında çalışarak bu sektöre erken yaşlarda giriş yapmış oldum.

*Mirage Park Hotel, hedef kitle açısından hangi öğelere odaklanmış durumda? Hedef kitlenizi nasıl tanımlıyorsunuz? Ve Mirage Park Hotel olarak misafirlere sunduğunuz hizmetlere biraz değinebilir miyiz?
Bazı hedef kitleler belirleyip odaklanarak yapılan satış pazarlama faaliyetlerinin ne kadar yanlış olduğunu yaşayarak öğrendik. Bu tecrübeden yola çıkarak Mirage Park Resort ’ü pazar veya kitle ayrımı yapmaksızındünyanın her noktasından ulaşılabilir ve satın alınabilir bir ürün haline getirdik. Hemen her ülkeden gelen misafirlerimizden aldığımız güzel yorumlar ve geri bildirimlerde böyle güzel bir ürünü bazı hedef kitlelere sıkıştırmayarak ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bizlere gösteriyor. Yatırımcımız ve aynı zamanda otelin yerleşik sahibi olan Güriş Holding tarafından 1996 yılında hizmete giren ve 2015 yılından itibaren Güriş tarafından tekrar işletmeye alınan Mirage Park Resort, gerek tesise yapılan fiziki yatırımlarla gerekse hizmet kalitesinde hep daha iyiyi ve daha kaliteliyi hedeflemesiyle kısa sürede Kemer bölgesinin lokomotif tesislerinden biri olmuştur.
12 ay boyunca hizmet veren otelimiz, yaz sezonu boyunca eğlence ve dinlenme amacıyla tatile gelen misafirlere, kış sezonunda da fark ebatlarda 14 adet salonlarıyla, 5 adet tenis kort, 1 adet çok amaçlı spor sahası ve profesyonel futbol sahası ile 20 kişiden 1200 kişiye kadar ulaşan geniş kapasiteli olanaklarıyla kongreler, spor organizasyonları ve büyük toplantılara etkin hizmetler sağlamaktadır.

Otelimiz, sahip olduğuISO 9001 Kalite Yönetimi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetimi, ISO 14001 Çevre Yönetimi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve GüvenliğiYönetimi ve YEŞİL YILDIZ (Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi) sertifikaları ile misafirlerimize, çalışanlarımıza ve doğaya en doğru yaklaşım ve en güvenli etkileşimi esas almıştır.
*Sanal ortamın aktifleşmesi ile otel sektörüne online otel satışlarında ne gibi bir artış sağladı? Size göre bunun önemi nedir?
İnternet üzerinden mal ve hizmet alışverişi tüm sektörlerde olduğu gibi Turizm sektöründe de günden güne değerleniyor. Sanal alışverişte en büyük farklılık, insanların bir ürünü satın almadan önce o ürün hakkında olabildiğince fazla bilgiye vakit kaybetmeden ulaşarak bütçesine göre en iyiyi kısa sürede bulabilmesidir.
Turizm işletmelerinin, online satış kanallarına sadece fiyat girerekmucize satış rakamlarını beklemesi yanlış olur. Sadece fiyatlara değil otel hakkında tüm bilgileredaha kolay ulaşıldığı için internetin daha fazla tercih edildiği unutulmamalı. İnternet ortamında otel hakkındaki tüm verileri iyi yönetmek, merak uyandırmak, ilgi çekmek ve iletişime geçmek bu işin olmazsa olmazı. Potansiyel müşterilerin tüm bu adımları takip ettikten sonra satın alma aşamasına geldiğini görüyoruz. Tüm bu süreçleri iyi yöneten işletmeler, online satışlarında gerçek verimliliği sağlayabilir ve karlılık yaratabilirler.

*Antalya’da oteller açısından ciddi bir rekabet var. Siz markanızı nasıl farklılaştırıyorsunuz?
Mirage Park Resort 110 dönüm alanda geniş ve doğal konumu, kaliteli hizmetleri ve fayda-maliyet dengesinin uyumlu olması nedeniyle tercih sebebi olmaktadır.
Güriş Holding tarafından tekrar işletilmeye başlanması ile birlikte titizlikle yönetilen renovasyon aşamaları sonrasında modern bir yüze ve misafirine değer veren, kaliteden asla taviz vermeyen hizmet anlayışıyla buluşan otelimiz, yüksek misafir memnuniyetine ve doluluklara ulaşmıştır.
Bununla birlikte; Türkiye’de ilk ve tek olan Gluten Free Mutfak ve Gluten Free Restoran ile Gluten hassasiyeti olan misafirlerimize sunulanayrıcalıklı hizmet sayesinde tercih edilebilirlikte farklılık yaratılmıştır.
Yarım kilometreye yakın uzunluğunda özel plajı, berrak denizi ve oldukça geniş olan kullanım alanlarının sağladığı ferahlık, misafirlerimiz tarafından oldukça beğenilmektedir.
Otelimizde çok çeşitli gece ve gündüz aktiviteleri ile yetişkinlere ve çocuklara bir tatilden bekledikleri her şeyin kusursuz olarak sunulması, yeme ve içme kalitesinin yüksek olması ve en önemlisi yapılan ilave yatırımlar ile her yıl daha iyiye doğru ilerleyerek bu memnuniyet seviyesini sürekli yüksek seviyede tutmayı hedeflemesi en önemli farklılığımızdır.

*Mirage Park Hotel’in ileriki yıllar için hedefledikleri nelerdir? Vizyon ve misyonunuzu paylaşır mısınız?
Bu sorunuzun cevabını, Güriş gibi değerli bir yatırımı Türkiye’ye kazandıran Güriş Holding Kurucu Başkanı Sayın İdris Yamantürk’ün,bizlere rehber niteliğinde olan şu sözleriyle vermekten mutluluk duyarım;
‘Her firma gibi GÜRİŞ’in de amacı büyümektir. Ancak GÜRİŞ bu büyümeyi bir denge içinde ve her şeyden evvel güvenilirliğini koruyarak sürdürecektir.’
*2018 yaz döneminde özellikle de Antalya otellerinde yüksek oranda doluluklar söz konusu, sizce bu sezon için ‘’başarılı geçti’’ diyebilir miyiz? Genel olarak geçtiğimiz sezon turizmi için neler söylemek istersiniz?
Kişi sayısı olarak bakıldığında evet, iyi bir sezon oldu. Ülkemiz genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması, tur operatörlerin yoğun çabaları, devletimizin tanıtım çalışmalarına otellerin ve sivil toplum kuruluşlarının destek vermesi neticesinde pax sayılarında önemli bir artış elde edildi.
Turizm çok büyük ve hassas, canlı bir organizma gibi herkesin yoğun emeğinive dikkatini istiyor.Sadece turizmciler değil, uçak bakımını yapan teknisyenden tutun, tarlada ürün yetiştiren çiftçiye kadar yıllardır binlerce kişi bu sektörün bir parçası, böyle düşünüldüğünde yüksek rakamlara ulaşmak, böyle güzel bir coğrafyada, bunca yatırım ve emek harcandığı için bir başarı değil zorunluluktur diye düşünüyorum.

*2019 yılına nasıl hazırlanıyorsunuz? Hizmete girdiğiniz ilk günden itibaren misafir memnuniyetini en üst düzeyde tutan bir tesis olarak başarınızı korumak adına bu yıl nasıl bir strateji izleyeceksiniz?
2019 sezonuna bugünden bakıldığında olumlu işaretler alıyoruz. Ülkemize turist gönderen ülkelerin tatil trendlerini yakından takip ederek, yatırımcımızın da desteği ile otelimizi sürekli güncel tutmaya çalışıyoruz. Yeni sezona yeni ve modern bir convention center, yeni bir su parkı, daha iyi hizmet verecek şekilde optimize edilmiş servis alanlarımız ve daha eğitimli personelimiz ile hizmet vereceğiz.Misafirlerimizi dinliyoruz ve görüşlerine çok önem veriyoruz, tatil satın alma aşamasından başlayarak otelden ayrılış anına kadar geçen süreci bizzat yaşayan misafirlerimizin tüm görüşlerini, yaşadığı olumlu-olumsuz her şeyi not ediyor ve gerekli iyileştirmelerizamanında yapıyoruz. Tercih ve tavsiye edilen bir tesis olmanın sorumluğu yüksek, bu nedenle her yıl bir önceki yıla göre daha iyi olmak zorundayız. Bu bilinçle, Genel Müdürümüz Sayın Fikret Demirtürk liderliğinde tüm ekibimizle birlikte, böyle güzel bir tesisi daha fazla kişiyle tanıştırmak, onların memnun olmasını sağlamak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içerisindeyiz.

*Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz? Genç turizmcilere önerileriniz neler?
Okuyuculara erken rezervasyon avantajlarını kullanmalarını tavsiye ederim, ülkemizde her keseye uygun tatil seçenekleri fazlasıyla var. Şimdiden yeni turizm sezonunda tüm çalışanlara başarılar diliyorum. Genç turizmci arkadaşlarımıza da, sektörün içinde kalarak kendilerini geliştirmelerini ve bu mesleği sevmelerini önerebilirim. İşini severek yapanlar mutlaka başarılı oluyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir