Milyar dolarlık bahçe Singapur!

Milyar dolarlık bahçe Singapur!

Singapur sahil bahçesi iki büyüleyici çalışma alanını kapsayan, kesinlikle dünyanın en güzel ve en özgün tema parklarından biridir. Ormanlık tepeleri ve tropik manzara iklimi, çevreyi taklit eden iki büyük kubbe parçası ise ilk “Supertree Grove” denilen yapay ağaçların büyük bir koleksiyonuna sahiptir. O atmosferin dünyanın en yüksek şelalesi ile bütünleştiğini düşünürsek böylece tema parkı yapımı bir milyar dolar harcanması pek şaşırtıcı gelmez.

Parkın girişinde büyük bir cazibe yer almaktadır. 25 – 50 metre yüksekliğinde dev ağaçlar, canlı bir ağacın işlevlerini taklit eğrelti otları, sarmaşıklar, orkide ve diğer bitkiler tam bir doğa şöleni. Bu orijinal ağaçlar parkın ihtiyaçları için elektrik üreten fotovoltaik hücreler içerirler.
singapurkucuk
Parkta bitkiler için yapılmış çeşmeler, yağmur suyunu toplayarak ayrıca bitkilerin ekolojik işlevini sağlamış olur. Tema parkının diğer kısmı kontrollü bir iklime sahip iki yüksek kubbeden oluşur. İlk kubbe “Çiçek Dome” (Çiçek Dome) denir ve Avustralya, Güney Afrika, Güney Amerika’da büyüyen birçok bitkiler için ideal bir ortam olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle, kubbe 23 – 25 C° arasında sabit sıcaklıkta tutulur. Parkın bu bölümünde tropikal kıtadan otantik doğal bir ortamda hissedebilirsiniz.

İkinci kubbe olan “Cloud Forest” (bulut Orman), 1,000 – 3,000 metre tropikal dağ zirvelerindeki iklimi taklit eder. Beklenildiği gibi, daha düşük sıcaklıklarda ve daha yüksek nem idi. Dağların ayırt edici özelliklerinden birini uyandırmak için, buraya 35 metre gibi yüksek muhafaza içinde dünyanın en büyük şelalesi inşa edildi. Bu kubbenin ziyaretçileri yapay dağ ve mağara görebilecekler.
singapurkucuk2
Bu parkın açılmasından hemen sonra büyük bir turist akınına uğradı. Ve şuan da hızla büyüyen turistik yer haline geldi. Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu Singapur parkını inanılmaz bularak,  burada herşeyin gerçek değil rüya olduğunu ifade ettiler. Turistlerin bundan emin olmak için parktan ayrılmalarının genel anlamda uzun sürdüğü biliniyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir