“Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” (MEGİP) Grand Park Lara Hotel’de gerçekleşti!

“Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” (MEGİP) Grand Park Lara Hotel’de gerçekleşti!

Corendon Hotels & Resorts bünyesinde bulunan Grand Park Lara Hotel‘de düzenlenen “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” (MEGİP) kapsamındaki kursiyerler 20 Mart 2019 tarihinde İş Kurumu, ATSO ve Corendon Hotels yöneticilerine proje bitimindeki sınav öncesi öğle yemeği sunumunda bulundular.

Nitelikli eleman sorununun turizm sektörünün sürekli gündeminde olan bir problem olması sebebiyle bu projenin yaygınlaşması ve çalışanların belgelendirilerek sektörde hizmet kalitesinin artırılmasının gerekliliklerine değinen Corendon Hotels Grup İnsan Kaynakları Müdürü Yılmaz TAŞTAN bu soruna çözüm üretmek adına böyle bir projeye imza attıklarını belirttiler.

Protokol kapsamında; kamu – özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilmesini içerecek, mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalara devam edeceklerini belirten Sn. TAŞTAN, Protokolün geçerli olduğu iki yıl boyunca Odalar, Halk Eğitim Merkezleri, MYK ve İŞKUR il müdürlükleri aracılığıyla düzenlenecek mesleki eğitim kurslarında ihtiyaç duyulan nitelikteki iş gücünü, oluşturulacak eğitim programları ile yetiştirileceklerini dile getirdiler.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir