Meksika’da köpeklere özel dondurma üretildi!

Meksika’da köpeklere özel dondurma üretildi!

İnsanların zevkle yediği birçok besin maddesi kokuları itibariyle, köpeklerin de iştahını kabartabiliyor. Ama sahibinin bilinçsizce köpeğine ikram etmesi veya köpeğin bu besinleri çalarak yemesi durumunda ortaya ciddi sağlık problemleri çıkabiliyor. Bu besinlerden biri de dondurmadır.

Ancak Meksika’da Mauricio Montoya isimli bir girişimci köpekleri bu lezzetten mahrum bırakmak istememiş ve köpeklere özel dondurma üretmiş. Köpeklerin sindirim sistemine göre hazırlanan bu dondurma köpek sahipleri tarafından yoğun ilgi görüyor. Köpeklerin sindirim sistemine göre hazırlanan dondurmada doğal yoğurt ve karbonhidratları parçalayarak laktik asit yapan Lactobacillus bakterisi kullanılıyor.

Dondurmanın adına da İspanyolca dondurma anlamına gelen ‘Helado’ ile İngilizce köpek anlamına gelen ‘dog’dan alıntı yapılarak ‘Heladog’ adı verildi. Özel kapların yanı sıra külahla da servis edilen Heladog köpeklerin şeker ve tatlı ihtiyacını karşılıyor. Sıcaktan bunalan sevimli hayvanlar kuyruklarını sallayarak sahiplerinin alacağı dondurmayı heyecanla bekliyor. Henüz sadece et ve kemik tadında olanları mevcut.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir