Masalları anımsatan ”Santorini Adası”

Masalları anımsatan ”Santorini Adası”

Santorini, Yunan adaları içerisinde en popüler  olanlardan biridir. Her an denizin içindeymiş gibi hissettiren küçük mavi bir kilisenin tepesinden muhteşem Ege manzarası olan, binlerce yıl önce volkanik bir patlama sonucu oluşmuş muhteşem bir ada.
santorini_adasi
Yunanlıların daha çok Thira diye isimlendirdiği ada denizden metrelerce yukarıda volkanik bir dağa kurulmuş. Ada’nın şifalı bilinen suyu turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Santorini adası her yıl 1 milyon turisti misafir ediyor. Ada, Fira ve Oia olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Fira adanın merkezi sayılıyor ayrıca havaalanına da yakın mesafede. Santorini’nin en hareketli bölümü olan Fira, üzüm bağlarıyla çevrilidir. Oia ise Fira bölümüne göre daha lüks bi yer. Oia ‘da neredeyse her sokakta denizi görmeniz mümkün.
santorini_adasi2
Eşek taksiler de adanın bir simgesi haline gelmiş, ada yaşmını daha bir farklı kılmıştır. Ayriyetten Ege’nin muhteşem manzarasını telefirikle de gezebilirsiniz. Santorini adasını balayı tatili için de tercih edebilirsiniz. Romantik manzarası, şirin evleriyle muhteşem bir ada.
santorini_adasi3

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir