Mardan Palace tutkusu G20’nin yönünü değiştirdi!

Mardan Palace tutkusu G20’nin yönünü değiştirdi!

15-16 Kasım tarihlerinde Antalya’nın ev sahipliği yapacağı, Dünya nüfusunun yüzde 66’sını temsil eden en büyük uluslararası platform G-20 Zirvesi, Mardan Palace sayesinde, Belek Bölgesi dışına taşındı.
mardan_palace_g20
Açılışından bugüne farklı konseptlerde tasarlanmış saray odaları ve görkemli mimarisi ile her dönem Arap Misafirlerin gözdesi olan Mardan Palace, yaklaşık 2 ay önce G20 Zirvesi için gelen ve tüm otelleri gezen resmi delegasyon yetkililerinin ilk tercihi oldu. Delegasyon organizasyonun yapılacağı tarihler için otelin tamamını satışa kapattı.mardan_palace_altin
Diğer ülkelerin aksine, hiçbir masraftan kaçınmayan ve bu anlamda G20 nin en yüksek bütçeli ülkesi olarak öngörülen; Suudi Arabistan Heyeti Zirveye, Kral Salman Bin Abdulaziz El Suud dahil olmak üzere yaklaşık 1000 kişilik özel bir grup ile katılacak. Oda kahvaltı konaklayacak ekip için dünya mutfaklarından oluşan Ala Cartelar, ve 7500 m2lik SPA merkezi ekstra olarak hizmet verecek.
mardan_palace_hotel_g20
SARAY HAZIRLIĞI
Geceliği minimum 800 Euro’dan başlayan ve 15.000 Euro’ya kadar çıkan 20 farklı konseptli 546 saray odası için kralın zevkine uygun bazı dokunuşlar yapılıyor. Son 2 aydır sır gibi saklanan hummalı bir çalışma ile otel içerisinde her biri kendi dalında uzman, tecrübeli bir ekip kuran otel yönetimi, Kral ve ekibine özel bir ağırlama konsepti hazırlıyor. Mardan Palace da ayak basacağı ilk noktadan, helikopter pistine, geçeceği tüm yollar için dokunan kırmızı halılara kadar her detay büyük bir titizlikle ele alınıyor. Güvenlik anlamında, önceki dönemlerde konaklayan VIP protokoller sayesinde, üst düzey teknik donanım ve ekibe sahip olduğu bilinen otelin, ilgili tarihlerde yüksek güvenlik tedbirleri uygulayacağı tahmin ediliyor.
mardan_palace_kral_odasi
mardan_palace_arab_krali
Mimarisinde; 10.000 metrekare altın varak, 500 bin Kristal ve 23 bin metrekare İtalyan Mermeri kullanılan, bu anlamda Avrupa’nın en lüks otelleri arasında sayılan Mardan Palace, Kral sayesinde G20 nin en çok takip edilen oteli olacak. Toplantılara katılacak heyet için Kundu’yu Belek’e bağlayacak olan altyapı ve yol çalışması G20 ye yetişmesi için süratle devam ediyor.
ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK
Turizmin düşük sezonu olarak kabul edilen Kasım ayında gerçekleşecek organizasyonda, Mardan Palace’ın şehir merkezine olan yakınlığı sayesinde, Antalya esnafının da tezgahları bereketlenecek. Zirvenin turizm gelirleri anlamında Belek Bölgesi ile sınırlı kalmayacak olması tüm turizm paydaşları için organizasyonu fırsata çevirecek. Zirveye yaklaşık 1000 kişilik bir grup ile en yüksek katılımı gösterecek Arap Heyetinin konaklama süresi büyük önem taşıyor. Kralın ziyaretlerinde konakladığı otel ve ilgili destinasyonların, ziyaret sonrası Arap misafirlerin ilgi odağı haline geldiği bilindiği için; iklimi ve doğal zenginlikleri ile Arapların ilgisini çeken Antalya’ya bu resmi ziyaret sonrası daha da sık seyahat edileceği düşünülüyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir