Mankenlerden pürüzsüz cilt için öneriler!

Mankenlerden pürüzsüz cilt için öneriler!

Bir modele yakından baktığınızda dikkatinizi çekecek ilk şey, adeta photoshop’lanmış gibi görünen ciltleri oluyor. Peki ciltlerinin bu kadar kusursuz görünmesini neye borçlular. İşte pürüzsüz bir cilt için modellerin yaptığı 6 şey
1.Sabahları yüzlerini yıkıyorlar.
Siz de cildinizin doğal yağ ve Ph dengesine kavuşması için her sabah yüzünüzü su ve losyonla yıkamayı ihmal etmemelisiniz.
2.Şeker alımını azaltarak kilolarını dengede tutuyorlar.
Hızlı kilo alıp vermek de cilt elastikiyetini bozuyor.Kanınızdaki şeker oranı yükseldikçe cildinizin kolajen ve elastin dengesi bozularak kırışıklık oluşumuna zemin hazırlar.
3.Yüz bakımı randevularını atlamıyorlar
Aylık bakımı kendinize bir rutin haline getirerek cildinizin zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz.
4.Her gün güneşe çıkıyorlar
Gün içinde saatlerce güneşlenmek değil bu. Cildin kendini yenilemesi için düzenli olarak D vitamini almaya ihtiyacı vardır ve her gün 15 dakikalığına güneşli havada vakit geçirerek bunu sağlayabilirsiniz.
5.Günlük olarak nemlendiriyorlar
Defalarca duymuş olabilirsiniz; sağlıklı bir cildin temel kaynağı sudur. Her gün düzenli olarak su içmek ve nemlendirici kullanmak cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır.
6. Egzersiz yapıyorlar
Soluğu spor salonuna atmanız için bir neden daha! Egzersiz yaparak cildinizdeki kanın ve besleyici ögelerin harekete geçmesini sağlayabilir; daha sağlıklı ve genç bir cilde kavuşabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir