Malatya’da piknik yapılacak yerler!

Malatya’da piknik yapılacak yerler!

Nihayet piknik sezonu açıldı. Bu mis gibi havada sevdiklerinizle pikniğe gitmek için tüm şartlar uygun. Hem temiz ve açık havada her şeyin tadı daha lezzetli olmaz mı? O halde Malatya’nın piknik yapabileceğiniz en iyi yerler listemize bir göz atın!
Orduzu Pınarbaşı: Orduzu Pınarbaşı, Malatya merkezinde adı en çok bilinen mesire yeridir. Malatyaspor’un antrenman sahasını da içinde barındıran bu mesire yeri, yaz aylarında şehir sakinlerinin dinlenme yeridir.
malatya_piknik_yerleri
Sultansuyu Barajı: Sultansuyu Barajı’nın oluşturduğu göl kenarında insanların piknik yapmasına fırsat tanır. Karakaya Barajı’nın oluşturduğu göl şehirden 15 km. uzaktadır ve yaz ayları yerel halkın gözde piknik mekanıdır.
malatya_piknik_yerleri_2
Horata: Doğal güzellikleri ile, lezzetli su pınarı ile, dağlardan gelen ve kar suları ile beslenen deresi ile gayet nezih ve tertemiz bir piknik alanıdır. Yaz aylarında kent merkezinden Horata’ya akın eden Malatya halkı, durgun, temiz ve soğuk suların yanında dinlenme fırsatı bulmaktadır.
malatya_piknik_yerleri_3

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir