LEGO, gerçek boyutunda ve sürülebilir bir Bugatti Chiron üretti!

LEGO, gerçek boyutunda ve sürülebilir bir Bugatti Chiron üretti!

Danimarkalı aile şirketi LEGO, 1 milyondan fazla parça kullanarak, motorunu dahi LEGO Technic serisiyle tasarladığı, gerçek boyutlarda bir Bugatti Chiron üretti. Gerçekçi detaylarının yanında sürülebilir olmasıyla tüm dünyayı kendisine hayran bırakan Technic Bugatti Chiron, yaklaşık 13.500 saatlik bir çalışmanın ardından tamamlandı.

Saatte 20 kilometre hızla giden LEGO Bugatti Chiron, orijinal Bugatti Chiron’un 400 km/sa hızından oldukça yavaş. Yapıda herhangi bir yapıştırıcı kullanmayan LEGO, aracın motoru ve 8 vitesli vites kutusunu bile Bugatti ile tasarlayıp, kendi teknik ekibi ile yaptı. Ön ve arka tarafında LED ışıklandırma grubuna sahip olan Lego Bugatti Chiron’daki arka spoiler, direksiyon, hız göstergesi ve pedallar aktif bir şekilde çalışıyor. LEGO Bugatti Chiron’u şampiyon sürücü Andy Wallace test etti.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir