Kuzey Kore seyahatinizden önce bunları bilmelisiniz!

Kuzey Kore seyahatinizden önce bunları bilmelisiniz!

Dünyanın en kapalı rejimlerinden Kuzey Kore’nin, geçtiğimiz günlerde kapılarını turistlere açacağı açıklanmıştı. Eğer bu gizemli ülkeye bir gün yolunuz düşerse sıkıntı yaşamamanız adına mutlaka bu uyarılarımızı dikkate almalısınız.
* Turizm Bürosu sizin için resmi bir rehber ve şoför ayarlayabiliyor. Bu yüzden karşılaşacağınız bu yararlı hizmet sizi ulaşması imkansız bir ön hazırlıktan kurtaracaktır.
* Kuzey Kore’de devlet tarafından onaylanmış 28 çeşit saç kesim şekli mevcut.
* Fotoğraf çekmek bu ülke için gerçekten de bir sorun teşkil edebilir. Dolayısıyla, siz her ihtimale karşı rehberinize fotoğraf çekip çekemeyeceğinizi mutlaka sormalısınız.
kuzey_kore_de_tatil
* Radyo ve televizyonlar, frekansları sadece devletin kanalını alacak şekilde üretiliyor. Devlet televizyonu ve devlet radyosu dışında yabancı kanalları izlemek ve dinlemek yasak.
* Yerli halk kendi dilleri dışında bir dile fazla aşina olmadığı için, İngilizce konuştuğunuz zaman sizi anlamalarını beklemeyin.
* İnternet ülke genelinde yasak. Ancak 2011 tespit edilen bazı IP adreslerine göre ülkedeki elit kesim interneti kullanıyor. Devletin oluşturduğu bir intranet var ve bu intranet sadece kütüphanelerde ve üniversitelerde var. İnternetin içeriğini devlet belirliyor.
kuzey_korede_yasam
* Üzerinizde dini ya da siyasi herhangi bir simge olmasın. Mesaj vermeyin; sorun olmasın.
* Kuzey Kore halkı liderlerine saygılarını onların adına inşa ettikleri heykeller aracılığıyla sunuyor. O yüzden siz de bu heykellere karşı saygılı olmalısınız.
* Üst düzey devlet görevlileri de dahil olmak üzere yabancı marka sigara içmek yasak.
* Devlet görevlileri dışında otomobil kullanmak yasak.
* Ülkede bira dışında alkollü içecekler çok pahalı. Hemen hemen tüm kadınlar evde içki yapmayı biliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir