“Kutsal Mekanlar” Sergisi Açıldı

“Kutsal Mekanlar” Sergisi Açıldı

“Kutsal Mekanlar” Sergisi, 18 Eylül 2014 tarihinde Belçika’nın Anwers şehrinde bulunan MAS (Museum  Ann de Stroom)’ da, 2000’nin üzerinde davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen bir törenle açılmıştır.Belçika Büyükelçimiz Mehmet Hakan Olcay, Anwers Konsolosu Mustafa Kemalettin Eruygur ile Kültür ve Turizm Ataşesi Murat Alıcıgüzel’in de aralarında bulunduğu pek çok Türk vatandaşı, yerel yöneticiler ve diğer dinlere mensup topluluğa hitaben sergi sorumlusu, MAS Müzesi Müdürü ile Anwers Belediye Başkan Yardımcısı’nın açılışta yaptıkları konuşmaları müteakip 3 dinin yerel temsilcileri sahneye davet edilerek hoşgörü mesajı verilmiştir.
670x210(wide-foto)
Serginin ziyarete açılmasıyla birlikte uzun kuyrukların oluştuğu ve özellikle Topkapı Sarayı Müzesi’ne ait 17. yüzyıldan kalma altın yaldızlı anahtar ile kelime-i tevhid, Sultan İbrahim’in ismi ve 1056 tarihinin kabartma olarak yazılı olduğu altın yaldızlı kilit oldukça ilgi çekmiştir.3 dinin mensuplarının dini vecibelerini yerine getirirken kullandıkları objeler, hac farizasının yerine getirilişi ve hac dönüşünde getirilen hediyelerden oluşan sergi 18 Ocak 2015 tarihine kadar ziyarete açık olacaktır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir