Kusursuz dudaklar için 8 ipucu!

Kusursuz dudaklar için 8 ipucu!

Kadınların en çok önem verdikleri yerlerden biri dudaklarıdır. Renk renk ruj sürerler, ama o ruju sabit tutmak neredeyse imkansızdır. Ruj sürdüklerinde sırf bozulmasın diye yemek yemez, hiç bir şey içmezler. Artık tüm bunlar geçmişte kaldı. Pürüzsüz dudaklara ulaşmak imkansız değil! İşte sizlere kusursuz dudakların ipuçları:

  • Ruju sürerken hafifçe gülümseyerek dudaklarınızı gerin ve asla büzmeyin.
  • Solgun ciltliler şeftali, pembe ve hatta soluk bejleri tercih ederken, koyu tenliler kahverengi içeren daha sıcak tonları tercih etmeli. Hepsi bir yana, soluk renkli dudaklarınızı dramatik, dumanlı gözlerle de dengeleyebilirsiniz.
  • Ruju alırken elinizin üzerinde denemek yerine dudağınızın doğal rengine daha yakın olan parmak uçlarınızda deneyin.
  • Soluk tenli kızıllar, bej ya da kayısı rengini tercih etmelidir. Kolay kolay bronzlaşamayan sarışınlar, mercan ya da pembe tonlarını seçmeliler. Kumral tenli esmerler, kırmızı renk tonlarına ihtiyaç duyarlar. Teni ve saçı koyu olanlar, altın tonlarda bir şey seçmeliler.
    rujçft
  • Dudaklarınızı daha büyük göstermek için dudaklarınızın doğal çizgisinin yukarısından dudak kalemi çekmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Bunun yerine mat renkli bir dudak boyası sürdükten sonra üst dudağınız boyunca uzanan kavis bölümüne ince bir fırçayla biraz aydınlatıcı sürün.
  • Eğer dudaklarınız çok inceyse koyu renklerden ve meyve tonlarından uzak durun, daha güçlü kırmızı renkleri kullanın. Balsam ya da parlatıcının verdiği ışıltı dudaklarınızı daha dolgun gösterirken, yanardöner bir pudrayla üst dudağınızdaki yay boyunca yapacağınız küçük dokunuşlar da bu etkiyi güçlendirir.
  • Rujunuzu bir kat yerine iki kat sürün.
  • Dudaklarınızı parlatmak için bir miktar sıvı aydınlatıcı ile sade bir dudak nemlendiricisini karıştırıp dudaklarınıza sürün.

 

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir