Kuşadası’na Turist Akını

Kuşadası’na Turist Akını

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kuşadası geçtiğimiz son yılların en fazla turist akınını yaşadı.  Limana yaklaşık olarak 6 gemiyle 350 turist girişlerini yaptı.
Yaklaşık bir rakamla Kuşadası Limanı 6 kruvaziyeri birlikte bünyesine kabul etti. 15 bin turist Kuşadası ziyaretine katıldılar. Turist kafilesinin bir bölümü Efes ve Meryemana Evi turlarına katılmayı tercih ettiler. İlçeye hareketlilik katan turistlerin çoğunluğunu Amerikanlar oluşturmakta. 670x210-çift-copy-kusadasiEsnaf  ise şu sıralar hallerinden oldukça memnun. Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nun değerlendirmelerine göre 2014 sezonunda  395 gemi ziyareti bulunduğunu ve 530 bin yolcunun Kuşadası’na geldiğini bildirdi. Konaklama ve günübirlik turist sayısı geçen yıllara kıyasla oldukça artış gösterdi. İstatistiklerin ise yıl sonunda net rakamlara ulaşacağı söyleniyor. Tur oparatörleri ise sezon sonlarında kruvaziyer trafiğinin acentelar ve esnafın yüzünü güldürdüğünü belirtiyor. Özellikle Ekim aylarında görülen bu artış yılcu trafiğinin en üst seviyeye çıktığını göstermekte.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir