Kuşadası farkıyla herkesi şaşırtıyor!

Kuşadası farkıyla herkesi şaşırtıyor!

Kuşadası’nın ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmiyor. Önceden İzmir’e bağlı olan ilçe şuan Aydın’a bağlıdır. İlçe adını Kuşadası Körfezinden alır. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Kuşadası içinde bulunan adaları, kaleleriyle ünlüdür. Güvercin Ada içinde bulunan adalardan biridir. İçerisinde bulunan güvercinlerden almıştır adını. Güvercin Adanın biraz ilerisinde ise Kuşadası Körfezi bulunmaktadır. Yaz, kış dolu olan ilçe özellikle gemiyle çok turist taşımakta.
Kusadasi-cift
Yazın her yerin dolu olduğu kışın ise sadece huzurun hakim olduğu ilçeye, Aydın’a yolunuz düşerse uğramadan geçmeyin. İçinde bulunan bir çok tarihi eser ve Zeus tapınağıyla da çok ünlüdür. Aynı zamanda Güzelçamlı gibi bir çok gezilecek görülecek yerleri vardır. Ailenizi alıp pikniğe gidebileceğiniz, mangalınızı yakıp denize girebileceğiniz bir yer de bulunmaktadır. Kuşadası Aydın’ın en büyük ekonomik kaynaklarından biridir. Her yıl gelen turist miktarıyla birlikte turistlerin çok alışveriş yapması ilin büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmaktadır. Gece hayatıyla da ünlü olan Kuşadası sizleri Barlar Sokağına götürmeden bırakmaz. Her şekilde eğlenebileceğiniz bu ilçe tatil için en güzel mekanlardan biridir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir