Kuru Meyve Kalkanı

Kuru Meyve Kalkanı

Peki ya kuru meyveler ? Meyvelerin tazesi kadar kurusuda oldukça faydalı. Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez sembolü olan bu meyveleri sizin için listeledik, göz atmanızda yarar var.
Kuru Kayısı; Sindirim sorunundan şikayetçiyseniz devanız kuru kayısıda. Faydaları bununla sınırlı değil. Strese, kansızlığa ,cilt bozukluklarına da bire bir. Günde en az 5 adet kuru kayısı tüketimi yapılması gerekmektedir.kuru-meyve
Kuru Üzüm; Enerjisiz mi kaldınız ? O halde hemen kuru üzüm tüketin. Bununla birlikte balgam söktürücü etkisiyle grip tedavilerininde vazgeçilmedir. Günlük tüketim miktarı ise 10 tanedir.
Kuru Elma; Özellikle yoğurt eşliğinde tüketildiği zaman zehirli ishal üzerinde büyük etkisi vardır. Lif özelliğinden dolayı tok tutar. Gözlerinizi yoracak bir işte çalışıyorsanız günde en az bir avuç kuru elma yemenizi tavsiye ederiz.
Kuru Dut; Kan yapıcı ve ateş düşürücü özelliğine sahiptir. Tam bir vitamin deposudur, günde bir avuç dut yiyerek enerjinizi yükseltebilirsiniz.
Kuru İncir; Kilo vermeye yardımcı en güzel gıdalardan biridir. İçinde bulunan protein miktarı düşüktür fakat aminoasit açısından oldukça zengindir. Bundan dolayı hücre gelişimini destekler, vücut yenilenmesinde rolü oldukça büyüktür. Hergün en az üç adet incir tüketmeniz size sağlık olarak geri döner.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir