Kuru ciltlere bakım önerileri!

Kuru ciltlere bakım önerileri!

Bir çok insanın cildi kuru ve nasıl bakım yapılacağını bilmiyorlar. Cilt kuruduğu zaman güzelliğini yitirir ve yaşlanmaya daha eğilimli hale gelir. Bu yüzden cildinize çok özen göstermeniz gerekir. Bir kaç adımla cildinizin kurumasına sonra verebilirsiniz. İlk olarak güneş ve rüzgarın cilde direkt temas etmemesini sağlayın. Yaz aylarında ve tatilde en çok şikayet ettiğimiz konu olan güneş ışınlarından kremlerle korunabilirsiniz.
cilt_kuruluğu
C, E, F vitaminlerini kesinlikle almayı unutmayın. Bunlardan yoksun kalırsanız cildiniz çok çabuk bir biçimde kuruyacaktır. Cildinizi besleyebilmek için günde 2-3 litre su tüketmeniz lazım. Bunu aksatmamalısınız. Cildinizi içeriden besleyen tek şey sudur. Bitki çayları da cildinizin kurumasını engeller. Bunları da günlük tüketerek cilt kuruluğundan uzaklaşabilirsiniz. Bunları uygularsanız kuruyan cildinize veda edebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir