Kuru ciltler için yaz tedavisi!

Kuru ciltler için yaz tedavisi!

Sıcak havalar yüzünden deforme olan ve kuruyan ciltler için evde hazırlayabileceğiniz maskelerle cildinize bir iyilik yapabilirsiniz. Bu maskelerle cildinizin kuruluğundan ve deformeliğinden rahatça kurtulabilirsiniz. Kuru ciltlerin diğer ciltlere nazaran daha çok neme ihtiyacı vardır. Bu yüzden çok daha dikkat etmeniz gerekiyor. Evde hazırlayacağınız doğal maskelerin malzemelerini her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Hazırlayacağınız cilt maskeleri ile kuru ciltlerin ihtiyacı olan nemi karşılayabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz malzemelerden istediğinizi kullanarak cildinize sürebilir, kuruluğu ve deformluğu yok edebilirsiniz. İşte malzemeler:
cilt_maskeleri
Avokado (1 tane)
zeytinyağı (3 yemek kaşığı)
Bal (1 çay kaşığı)
Sirke (1 tatlı kaşığı)
Yumurta sarısı (1 tane)
Bu malzemeler ile bir karışım hazırlayabilir, cildinizin ihtiyacı olduğu nemi sağlayabilirsiniz. Yumurta sarısı hariç diğer malzemeleri karıştırın. Yumurta sarısını ayrı bir tabakta çırpın ve karışıma ekleyin. Cildinize nazikçe uygulayın ve 30 dakika boyunca cildinizde bekletin. Süre sonunda cildinizi sadece ılık su ile temizleyin. Haftada 3 kez cildinize uygulayabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir