Küçük gezginlerin edinmesi gereken alışkanlıklar!

Küçük gezginlerin edinmesi gereken alışkanlıklar!

Çocuklar üzerinde durulan olumlu davranışları çabuk benimser ve alışkanlığa dönüştürür bu nedenle seyahatle ilgili bazı davranışları şimdiden alışkanlık haline getirmesinde fayda var. İşte o davranışlar…
*Valiz hazırlamak;
Çocuğunuz siz yanında olmadığınız zamanlarda birine danışmadan seyahate neler götürmesi gerektiğini öğrenmeli. Tabi ki ilk başlarda unutmaması gereken bazı eşyaları hatırlatmalısınız ama sonraki seyahatlerde valizini tek başına hazırlamalı.
kucuk_gezginlerin_edinmesi_gereken_aliskanliklar_
*Nereye gideceğini bilmeli;
İster yurt dışı seyahati olsun olsun isterse çok yakın mesafeli bir seyahat olsun çocuğunuz gideceği yer hakkında bilgi edinmeyi alışkanlık haline getirmeli. Bilgileri yaşına uygun bir oyun halinde sunmanız çocuğunuzun aklında kalması bakımında oldukça etkili bir yöntem olacaktır.
*Gerekli evraklar;
Çocuğunuza küçük bir çanta hazırlamalısınız içinde kimliği, pasaportu, bir miktar para ve yolculuğa çıktığı büyük bir kişinin numarasının yazdığı bir kağıt olmalı ve çocuğunuz bu evrakları yanından ayırmamayı öğrenmeli. Eğer kayıp olursa ya da herhangi bir terslik çıkarsa bu evrakların yanında olması ona kolaylık sağlayacaktır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir