Küçük bir Nürnberg ziyareti

Küçük bir Nürnberg ziyareti

Nürnberg Almanya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Tarihi eski şehir, müzeler, kiliseler ve hayvanat bahçeleriyle gezilecek, tatil yapılacak harika bir şehirdir. Almanya da tatil yapmak gibi bir düşünceniz varsa, bu şehir ilk sırada olsun. Nürnberg’in en ünlü tarihi yeri Eski Şehirdir. Bu yer bir çok katedrale, kaleye, meydana ev sahipliği yapar. Ayrıca Ressam Albert Dürer’in evi de burada bulunmaktadır. Bu ev Nürnberg’in en çok turist çeken mekanıdır.
nürnberg
Şehirde gezerken 1971 yılında açılan Oyuncak Müzesine uğramadan geçmeyin. Çok eski oyuncakların dışında günümüzde de kullanılan oyuncaklar sergilenmektedir. Bir de Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçesi var. Burada çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Çünkü yaklaşık 300 hayvan türünü tanıma şansınız olacak. Özellikle ailelerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Nürnberg sizlere sayısız güzellik sunuyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir