Küba vizesi nasıl ve nereden alınır?

Küba vizesi nasıl ve nereden alınır?

Karayıplarda bir ada ülkesi olan ve iklimiyle en çok turist çeken bölgeler arasında olan yurt dışı seyahat planlarının bir noktası da Küba! O eşsiz güzellikteki Küba sokakları ve Küba’ya özel eski model arabaları kim görmek istemezki?(!) Küba’ya seyahat etmek isteyen tatilcilere sevindirici bir bilgiyle başlamak gerekir. Küba’ya turist vizesi başvurusu en kolay olan vizelerden birisidir. Küba vizesini sizler için A’dan Z’ye araştırdık ve istenilen belgeleri sıraladık. Aslında Türkiye’den her hangi bir ülkeye seyahat için alınacak olan vizelerdeki evraklarla hemen hemen aynı özelliklere sahiptir.  Yeşil pasaport için vize gerekli değil gibi görünse de, havaalanındaki kontrolde Türkiye vize istenilen ülkeler listesinde diye size sorun çıkarabilirler. Yeşil pasaportun özelliklerini açıklayacak derecede İspanyolca biliyorsanız ne ala, yoksa vizenizi alıp gitmeniz en güzeli.

Küba Vizesi
Gerekli belgeler
Küba’ya herhangi bir kurumla ya da seyahat şirketiyle yolculuk yapıyorsanız bu kuruma şirkete tur fiyatının üzerine ilave ücret ödeyerek bu işlemleri onlardan talep edebilirsin.  World Travel Service, Küba Büyükelçiliği tarafından İstanbul’da yetkili kılınan ofislerden birisidir.

Tatiluzmani.Tv olarak sizlere gerekli belgeleri konsolosluk internet sitesinden araştırınca;

  • 1 adet vesikalık fotoğraf
  • Seyahat tarihinden itibaren minimum 3 ay daha geçerliliği olan pasaport ve fotokopisi
  • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri fotokopisi
  • 52 TL ücret (Şimdi 19 İngiliz sterlini olmuş)

evraklarını temin ettiğinizde kolaylıkla vizeniz çıkmış  olacaktır. Eğer sizde Küba’ya vize alarak seyahat ederseniz, ki tavsiye de ederiz bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz…

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir