Kuala Lumpur’da Tatil – Malezya

Kuala Lumpur’da Tatil – Malezya

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur, şüphesiz Asya’nın en heyecan verici ve canlı şehirlerinden biridir. Kuala Lumpur’un yükselen gökdelenleri arasında savaş öncesi yapılar şeklinde zengin bir geçmişin kalıntıları vardır ve iki farklı çağın ilgi çekici karşıtlığını göstermektedir.
YİYECEK
Gıda söz konusu olduğunda, Kuala Lumpur bölgenin yemek başkentlerinden biri olarak ün kazanmıştır. kuala-lumpur-dinnerUluslararası, füzyon ve otantik yöresel mutfağı, kent çevresindeki her yerde ama her yerde bulunabilir – oteller, alışveriş merkezleri, kaldırım bistrolar, yemek kortları ve seyyar satıcılarda. Çoğu yemek merkezi helal gıda hizmeti verir, bu nedenle Müslümanlar bu kozmopolit şehirde kendilerini evde hissedeceklerdir. İlk defa gelenlere genel Malay, Çin ve Hint mutfaklarının sunduklarından oluşan mevcut birçok yerel tabağı denemeleri tavsiye edilir.
ETKİNLİK VE EĞLENCE
Kuala Lumpur sizin nabzınızı yarışa ayarlayacağından emin olduğu bir dizi Uluslararası spor, kültürel ve eğlence etkinliklerine yıl boyunca ev sahipliği yapıyor. Popüler yıllık etkinlikler arasında 1Malezyanın Renkleri Festivali, 1Malaysia Uluslararası Ayakkabı Festivali, 1Malaysia Muhteşem Yemek Festivali, 1Malaysia Çağdaş Sanat Turizm Festivali, Kuala Lumpur Festivali ve Müzik, Sanat ve Stil Uluslararası Festivali (masif) içerir. Kuala Lumpur aynı zamanda çok çeşitli gezi ve eğlence seçenekleri ile doludur. Berjaya Times Square Tema Parkı ve Desa Su Parkı gibi açık ve kapalı temasal parklar tüm aile için eğlenceli saatler sağlar. Gece hayatı için kentin sıcak noktaları ise Changkat Bukit Bintang, Asya Heritage Row ve Jalan P Ramlee boyunca yer almaktadır ve sabahın erken saatlerine kadar parti kalabalıklarını mutlu tutar. Güzel sanatlar hayranları stimülasyonu şehrin hareketli ve heyecan verici görsel ve performans sanatları bolca bulabilir.
kuala-lumpur-festival
KONAKLAMA
Nasıl bir tercih ve bütçe olursa olsun, Kuala Lumpur’da, sizin için mutlaka bir doğru konaklama vardır. Dünya standartlarındaki beş yıldızlı otellerden Sırtçantacı gezgin misafirhanelerine kadar bir çok yer, KLCC, Jalan Tun Ismail, Jalan Raja Chulan, Jalan Ampang ve Jalan Bukit Bintang gibi büyük şehir alanlarında bulunur.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir