Koku duyunuza hitap eden “Grand Musée du Parfum” müzesi Paris’te açıldı!

Koku duyunuza hitap eden “Grand Musée du Parfum” müzesi Paris’te açıldı!

Müze denilince akla ilk gelen yerler arasında olan Paris, birçok müzeye ev sahipliği yapıyor. Bu müzelerden biri de dünyanın en geniş çaplı koku müzesi Grand Musée du Parfum.
16 Aralık’ta Paris’in en popüler caddelerinden biri olan Rue du Faubourg Saint-Honoré’de açılan Grand Musée du Parfum, Antik Mısır’dan günümüze kadar 60’tan fazla koleksiyonuyla ziyaretçilerini parfüm tarihinde inanılmaz bir yolculuğa çıkarıyor. İnteraktif sergilerin de düzenleneceği dört katlı Grand Musée du Parfum’de müzeye gelen insanların koku alma hissi üzerinde yeniden düşünmeleri ve bu hisle tekrar tanışmaları amaçlanmış.
Müzenin “Wall of Fame” adı verilen bölümünde ise 1921-2000 yılları arasındaki en ikonik birer parfüme yer verilmiş. Geniş bahçesinde yer alan yasemin gibi parfüm üretiminde yer alan çeşit çeşit çiçekle de ziyaretçilerin koku alma duygularını harekete geçiriyor. Sadece antika parfüm şişelerini görmek için bile bu müzeye gitmeye değer.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir