Kocaeli tatilinde en iyi nerelerde yüzülür?

Kocaeli tatilinde en iyi nerelerde yüzülür?

Her mevsim ayrı güzel olan Kocaeli, gezilecek ve görülecek yerler olarak da zengin bir şehrimizdir. Kocaeli, hem tatil yapmak, hem de gezmek ve kültürel etkinliklerde bulunabileceğiniz bir şehirdir. İstanbul’a yakınlığıyla özellikle hafta sonu kaçamakları ve günübirlik geziler için sıklıkla tercih edilen Kocaeli’nde gidebileceğiniz en güzel plajları sizler için derledik;
Cebeci plajı: Cebeci, uzun sahil boyu ile yaz aylarında denize girmek için Kefken bölgesinin vazgeçilmez plaj bölgelerinden biri olmaya devam ediyor. Tertemiz bir plaj ve keyifli bir zaman geçirmek için ilk tercihiniz Cebeci olmalıdır.

Altınkemer Plajı: Karamürsel İlçe merkezine 1 km mesafede bulunan plaj, engelli vatandaşlara sunulan olanaklar, cankurtaran ve ilk yardım tertibatı ile göz doldurmaktadır. 190 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğindeki kumsaldan başka tesislerde yeşil alanlar, anfi tiyatro, duş yerleri ve tuvaletler yer almaktadır. Altınkemer Plajı 2012, 2013, 2014 yıllarında Mavi Bayrak almıştır.

Kovanağzı Plajı: Kovanağzı plajı, batı cepheli olması sebebiyle çok nadir dalga alan çocuklu ailelerin sıkça tercih ettiği bir plajdır. Kovanağzı plajı saat 14’e kadar cankurtaran bulunan ve yerli halk tarafından tercih edilen bir yerdir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir