Kız Kalesinde tatil

Kız Kalesinde tatil

Mersin Erdemli de bulunan bir ada üzerinde kurulmuş olan kaleye kız kalesi deniyor. Mersin’in bir çok güzelliği olduğunu biliyoruz. Güzelliğinin yanında tarihi yerleriyle de ünlü. Bunlardan biriside Kız Kalesi. Kız kalesi her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Orada bulunan bir çok oteli ve pansiyonuyla da sizlere konaklama imkanı sunuyor. Özellikle yaz aylarında ada ve çevresi hiç boş kalmıyor. En güzeli de hiç ulaşım problemi yok. Günün her saatinde Kız Kalesine ve adaya ulaşmanız mümkün.
kız_kalesi
Kız kalesinde adım attığınız her yerde tarihi kalıntıya rastlıyorsunuz. Özellikle tarihle iç içe yaşamak isteyen insanların en çok ziyaret ettikleri yerler arasında bulunuyor. Bugün Kız kalesinde kiliseler, sarnıçlar, su kemerleri, kaya mezarları, lahitler ve taş döşemeli yollar bulunmaktadır. Ayrıca bütün bu tarihi şeyler o kadar iyi korunmuş mi, gittiğiniz de tarihi yaşayabilir ve kokusunu alabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir