Kıskançlıkla baş etmenin yolları nelerdir?

Kıskançlıkla baş etmenin yolları nelerdir?

Kıskançlık her ilişki de var olan ve ilişkiyi ciddi şekilde riske atan bir duygudur. Çiftlere bazen hayatı zehir bile edebilir. Kıskançlık duygusunu açmak her zaman çok kolay olmaz. Uzun zaman ve emek ister. Eğer kıskançlığınız çok şiddetliyse bir psikoloğa başvurmanız sizin açınızdan çok iyi olacaktır. Kıskançlık belirtileri hissettiğiniz zaman en iyi yol partnerinizin sizi sevdiğini, size bağlı olduğunu ve size saygı duyduğunu hatırlamaktır. Kendi kendinize, sevilmeye layık, hoş bir insan olduğunuzu ve ters giden bir şeylerin olmadığını söyleyin.kıskançlık
Partnerinizden güvence istemek de bazen çıkar yol olabilir. Kıskançlıkla başa çıkmanın iyi bir yolu partnerinizden güvence istemektir. Eğer vermiyorsa o zaman bu yolda yalnızsınızdır. Olaya farklı açılardan yaklaşmaya çalışın bunun size yardımı olacaktır. Hemen savunmaya geçmektense onu bir dinleyin. Davranışlarınızı gözden geçirin eğer yararı yoksa bir psikoloğa görünmenizde fayda var.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir