Kışın rahatlıkla topuklu ayakkabı giyebilmeniz için ipuçları!

Kışın rahatlıkla topuklu ayakkabı giyebilmeniz için ipuçları!

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte ayaklarda oluşabilecek problemler de artıyor. Bu dönemde ayak sağlığınıza daha fazla önem göstermelisiniz. Topuklu ayakkabılar ise kadınların vazgeçemediği aksesuarların başında gelmektedir. Ancak kış mevsiminde topuklu ayakkabı giymek yaz mevsiminde giymek kadar kolay değildir. Fakat size ayrı bir hava katan topuklu ayakkabılarınızı kış mevsiminde rafa kaldırmak istemiyorsanız bazı önerilerimize dikkat etmelisiniz.
* Kış mevsiminde daha geniş ve sağlam topukları tercih edin. Uzun ve ince topuklardan uzak durmaya çalışın.

* Ayakkabılarınızın zorlu kış şartlarında zarar görmesini önlemek istiyorsanız, ayakkabılarınızın üzerine koruyucu galoş giyebilirsiniz. Bu galoşlar, hastane tipi mavi galoşlardan olmak zorunda değil. Piyasada şıklığınızdan çok da ödün vermeden ayakkabılarınızı koruyacak galoşlar edinebilirsiniz.

* Ayakkabı tabanlarınızın altına yapıştıracağınız kaymaz tabanlarla yollarda sendelemeden, güvenle yürüyebilirsiniz.
* Deri ayakkabılar kışın ayağınızı daha sıcak tutacağı için deri ayakkabılar tercih etmelisiniz.
* Birçok ayakkabı mağazasında bulabileceğiniz su geçirmez spreylerden kullanarak ayakkabılarınızı yağışlı havalara karşı koruyabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir