Kışın bir başka “Abant”

Kışın bir başka “Abant”

Sonbaharı yavaş yavaş geride bırakırken, kışın romantik bir tatil için Abant bir başka oluyor.  Kış tatilinde ön planda tutulan kaçamaklar arasında yer alan beyaz örtünün içerisinde konaklayabileceğiniz otellerde huzurlu, sakin bir ortam sizi bekliyor. İstanbul’a yakın bölgelerdeki insanların günübirlik tatil için gittikleri Abant Gölü, birçok illerden de hafta sonu kafa dinlemeye doğayla baş başa bir yer olarak tercih ediliyor.

Abant gölü, rakım olarak ve çevrelediği Karadeniz dağlarındaki ormanıyla nefes aldığınızda temiz bir hava ile vücudunuzun dinlenmesini sağlıyor.  Bölgede konaklama konusunda lüks otel veya 5 yıldızlı otel biraz zor. Fakat Abant’ta tatil için ayırdığınız bütçe pansiyonlar ve butik otellerin fiyatlarına göre cebinizi yakmayacak.

abantkucuk

Abant’a kışın gidildiğinde ; yamaca doğru kaplayan beyaz örtüde kayan ya da kar topu oynayarak tatilcilerin “her yaşta çocuk olduğu” bir yer haline gelirken kimi tatilci de bu eşsiz Abant gölü üzerine serili kar manzarası karşısında sıcak çayını yudumluyor olacak. Gündüz yorgunluğunuzu temiz bir orman havasında uyuyarak dinleniyor, sabah kalktığınızda ise göl kenarında yürüyüş yapabiliyorsunuz.

Bu kış Abant Gölü’n tatil planlarınız var ise şimdiden tur firmalarıyla ya da otellerle konuşmayı unutmayın. Erken rezervasyon ile birçok tur firmasının ekonomik paketleriyle eşsiz bir tatile kim hayır der ki …

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir