Kış mevsiminde köpek bakımı nasıl olmalıdır?

Kış mevsiminde köpek bakımı nasıl olmalıdır?

Bildiğiniz üzere kış mevsimine girmiş bulunmaktayız. Soğuk havalarda sevimli dostlarımız olan köpeklerimizi de düşünmeli, onların bakımını doğru bir şekilde yapmalıyız. Peki kış mevsiminde köpek bakımı nasıl olmalı?
* Yavru köpekler olgunluğa ulaşana kadar bahçe aktivitelerinden uzak tutulmalıdır. Irkı fark etmeksizin, tüm yavru köpekler soğuğa karşı dayanıksızdır.
* Kış yürüyüşlerinizde köpeğinize bir kazak ya da köpek ceketi giydirmeniz dostunuzu sıcak tutacaktır.

* Soğuk havalarda köpek bakımı için bir püf nokta daha da yürüyüş saatlerinizi güneşin görece daha çok ısı verdiği saatlere göre ayarlamanızdır.
* Köpekler için özel olarak üretilmiş olan köpek patiklerinden giydirmeniz onu bir çok etmenden korumuş olacaktır.
* Köpeğinizi üzeri buz tutmuş su birikintileri, göl ve akarsulardan korumalısınız. Buzun ince olduğu yerlerdeki kırılmalarla köpeğiniz hayati tehlike yaşayabilir.

* Enerjisini koruması için ilave protein, sıvı ya da ufak ara öğünler verebilirsiniz.
* Kesinlikle traş ettirmemelisiniz. Bu dönemde minik dostlarımızın tüylerini sık sık taramak tüylerini daha sağlıklı ve güçlü kılacaktır.
* Dondurucu soğuklarda dışarıda barındırılan köpeklerde içme sularının günde birkaç defa kontrol edilmesi, donmuş suların yenilenmesi, köpeklerin günlük su ihtiyacını karşılamak yönünden çok önemlidir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir