Kış mevsiminde bisiklet sürerken dikkat etmeniz gerekenler!

Kış mevsiminde bisiklet sürerken dikkat etmeniz gerekenler!

Bisiklet tutkunları olumsuz hava koşullarına aldırmadan bisiklet sevgisinden vazgeçemiyor. Ancak kış mevsiminde bisiklet kullanırken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor;
* Kalın giyinmekten ziyade çok katlı ve ince giysilere yönelmek, hem sürüş esnasında yüksek hareket kabiliyeti elde edebilmenizi sağlar hem de soğuktan daha etkili bir şekilde korunmanıza yardımcı olur.
* Bere ile kışın kask altında kafamızı rüzgardan koruyabiliriz.

* Kışın kar, çamur, su ve buz etkisi ile kayganlaşan yollarda sizi iki teker üzerinde tutabilecek yumuşak hamurlu ve kaliteli iki adet bisiklet lastiği tercih edin.
* Soğuk günlerde eldivensiz bisiklete binmeyin.

* Sabahın kör karanlığında kalkıp bisiklete binenlerden değilseniz bahar ve yaz aylarında bisikletinize ışık takmayabilirsiniz. Ama güneşin olmadığı zaman ihmal etmemelisiniz.
* Fren sisteminiz kışlık kullanıma uygun değilse paslanmayan ve sıcaklık farklılıklarına uyum gösteren parça ve malzemelere yönelin.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir