Kış mevsiminde bebeklerin kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Kış mevsiminde bebeklerin kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Bebeklerin cildi, yetişkinlere göre daha hassas olduğundan, kıyafet seçerken daha özen gösterilmesi gerekiyor. Havaların soğumasıyla beraber, bütün anneler bebeklerinin hastalanmasından endişeleniyor. Peki kış mevsiminde evinizin minik üyesi için kıyafet seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?
* Kış mevsiminde ev ortamında bebeklerin giyimleri pamuk olup, özellikle ilk üç ayda çok sıcak tutacak kıyafetlerden kaçınmak gerekir.

* Bebeğin kafasına şapka takılı olmalıdır. Evde penyeden dışarıda yünlü şapka kullanmalıdır.
* Gece uykusunda uyku tulumu giydiren aileler bulunuyor. Ancak uzmanlar uyku tulumunu tavsiye etmiyor. Çünkü bebeğin daha çok terlemesine neden olur. Terleme sık olduğu için terinin soğumasından dolayı hasta olur.
* Soğukta, rüzgarda kalınacak ise bebeğin açıkta kalan yüz bölgelerine soğukla teması azaltacak uygun kremler sürülmesi yararlı olur.

* Bebek ve çocuklara kışlık palto alırken de en az iki beden büyük almanız hem kat kat giydirebilme hem de seneye giyebilme konusunda faydalıdır.
* Kar kıyafeti kış aylarında soğuk havalara karşı büyük koruma sağlar. Dışarıya çıkmadan önce bebeğin kar kıyafetini giydirin. Bebeğinizin fazla ısınmasını engellemek için içeriye girer girmez bu kıyafeti üzerinden çıkartın.

* Ayrıca soğuk havalarda bebeğin boğazını ve boynunu soğuktan olumsuz etkilememek için atkı takmalısınız.
* Ayaklarında mutlaka patik olmalıdır.
* Kıyafetlerin kolayca giydirilip çıkarılması açısından çıtçıtlı olması tercih edilmelidir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir