Kış İçin Cilt Bakım Önerileri

Kış İçin Cilt Bakım Önerileri

Mevsim değişikliği vücudumuzu değişik şekillerde etkilemekte. Buna cildimizde dahil tabi ki. Bu haberimizde sağlıklı bir cildin yolları üzerinde duracağız. Özellikle kış aylarında aksatmadan yaparsanız güzel sonuçlar alacağınızdan şüpheniz olmasın.
Argan Yağı; Argan yağı cilt için mükemmel bir yağdır. Emilimi kolay olduğu için krem gibide kullanabilirsiniz. Yumuşatan özelliği ile pürüzlü cildinizle vedalaşabilirsiniz ve cildiniz yumuşacık olabilir.
670x210-çift-copy-kis-ciltKalitesi düşük nemlendirici kremler yerine hindistan cevizi yağını tercih edebilirsiniz. Zira kalitesi düşük ürünler cildinizi nemlendirmez, cilde su verir ve suyun zaman içinde buharlaşması sonucunda ise cildiniz kurur. Yağlar kadar tükettiğiniz besinlerde cilt sağlığı açısından büyük rollere sahip. Beslenme de cidi korumak için es geçilmeyecek bir faktör.A, C, E vitaminleri, çinko, bakır, demir, selenyum alımı yanında diyetlerinin abartılmaması ve yağ, karbonhidrat kısıtlamasının dozunda yapılması da önemli. Beslenme kadar uyku düzeninizde cilt sağlığında büyük rol üstlenmekte. Ne derler bilirsiniz ‘güzellik uykusu’. Gün içinde birçok stres yaşadığımız zamanlardan sonra cilt kendine gelmez ise zaman içinde kırışıklıklara neden olabiliyor. Cildi kendine getirmenin en keyifli yoluda uykudan geçiyor şüphesiz. Uyku düzeninizi 6 ve 8 saat olmak üzere ayarlamanızda yarar var.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir