Kış aylarında mutlaka içmeniz gereken 5 bitki çayı!

Kış aylarında mutlaka içmeniz gereken 5 bitki çayı!

Kış aylarında gelebilecek hastalıklarından kendimizi korumanın en etkili yöntemlerinden birisi bitki çayıdır. Hem doğal hem de rahatlatıcı etkiye sahip bitki çaylarını sizler için araştırdık.
Kuşburnu Çayı: Cildinizi koruyan ve cildin elastikiyetini artıran kuşburnu çayı, bağışıklık sistemini güçlendirmesi yönü ile de en önemli kış çaylarından birisidir. Hastalıklara karşı direnç arttırıcı olan kuşburnu, yükek miktarda C vitaminine sahip.

Zencefil Çayı: Kış hastalıklarını önlemede etkili olan zencefil çayı bunun yanı sıra sindirim sistemini rahatlatan karışımları da içinde barındırıyor.

Papatya Çayı: Sakinleştirici etki vermesiyle ön plana çıkan papatya çayı, ağzın içinde oluşan yaraları önlemede de oldukça iyi. Boğazda olan ağrıları gideren papatya çayı aynı zamanda stresle başa çıkma konusunda da oldukça etkili.

Tarçın Çayı: Boğaz ağrılarını giderme konusunda son derece etkin bir rol oynayan olan tarçın çayı soğuk algınlığı semptomlarını da azaltmakta. Tarçın çayınızı bir çay kaşığı bal ve bir dilim limon ile tatlandırmanızı tavsiye ederiz.

Nane Çayı: Kış aylarında daha çok artan mide yanmalarını gidermek, reflü şikayetlerini önemli ölçüde azaltmak ve mide bulantısını önlemek için nane çayı en etkili olanlardandır. Nane çayını bir dilim limon ile birlikte içmeniz daha iyi olacaktır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir