Kıbrıs’ta gidebileceğiniz en iyi yerler listesi!

Kıbrıs’ta gidebileceğiniz en iyi yerler listesi!

Dünyada öyle ülkeler var ki buraya gitmeden aslında çok şey görmüş olduğunuz da söylenemez. Türkiye’den baktığımız da ise Kıbrıs fırsatları insanın ayağına en yakın şekilde getiren ülkeler arasında yer alıyor. Vizesiz turlar kapsamında yer alıyor olması da bu ülkeye gidişlerin hiçbir sıkıntıyla sonuçlanmamasını sağlıyor.

Cebinize koyacağınız kimlik belgenizle birlikte herhangi bir planlama yapmadan günü birlik dahi gidip gelebileceğiniz bir ülke. Kıbrıs turları ise bu kapsamda size büyük olanaklar sunabiliyor. Casinolardan tutun da eğlence mekânlarına sahip olan ülkede kalacağınız birbirinden güzel şık Girne otelleri var. Girne otelleri için bu sayfadan tüm turlara göz atabilirsiniz: https://www.sehrikeyif.com/girne-otelleri/. Mesele sizin kendinize göre planlamanızı yaptıktan sonra artık gerisini boş vermeniz. Çünkü plansız yapacağınız bir Kıbrıs gezisi size iyi gelecek. Bu yazımızda daha önce Kıbrıs’ a gitmemiş ya da gitmiş ancak nereleri gezmesi gerektiğini bilmeyenler için en iyi yerler listesi hazırlamaya çalıştık. Aşağıdaki liste eminim ki gittiğiniz de sizin de hoşunuza gidecek.
SURLARİÇİ
Surlariçi Lefkoşe’de mutlaka uğranması gereken bir yer. Bilmeyenler olabilir Lefkoşe dünyanın bölünmüş olan son başkenti olma özelliğine sahip. Surlariçi’nde birbirinden tarihi yapılar var ve dar sokakları gezerken keyif alacaksınız.
BÜYÜKHAN
Yukarıda Surlariçi’nden bahsettik ancak burada gidebileceğiniz yerlerin sayısı da fazla. Örneğin Büyükhan’ a mutlaka uğramalısınız. Canlı ve mistik bir havası var ve buradan hediyelik ürünlerde alabilirsiniz içinde çok sayıda dükkân bulunuyor. İçinde bulunduğunuz tarihten uzaklaşmak istiyorsanız burası ideal bir seçenek olacak.
SELİMİYE CAMİ
Selimiye Camii eskiden Katedral’dir ve ilginizi çekebileceğini düşünüyorum. Surlariçi’nde bulunan cami turistlerin uğrak yerlerinden birisi olarak duruyor.

BARBARLIK MÜZESİ
Barbarlık müzesi adından da anlaşılacağı gibi insanı biraz kasvete düşürüyor. 1960’lı yıllarda kanlı Noel diye adlandırılan olayların başlaması burada olmuş. Binbaşı Nihat İlhan’ın evine baskın düzenlenmiş ve evinde çocukları ile eşi katledilmiş. Bugün ise bu evde her şey o günkü anılarını koruyor.
ST. HILERION KALESİ
Kıbrıs eğlence mekânlarının yanı sıra kaleleri ve kültür alanlarıyla da dikkatleri üzerine çeken bir ülke konumunda. ST. HILERION kalesi ise Kıbrıs’ın en güzel üç kalesinden bir tanesi. Kale üzerine çıktığınız da mükemmel bir manzara sizi bekliyor olacak.

PELLA PAIS MANASTIRI
Kıbrıs’ da manastır sayısı da fazla. Beşparmak dağlarının yamacında bulunan Pella Paıs manastırı ise şirin bir İngiliz Mahallesi olarak gösterilebilir.
GİRNE YAT LİMANI
Kıbrıs’ a gittiğiniz zaman Akdeniz havasını da yaşamanız gerekiyor. Bu nedenle de yat limanı Girne’nin en güzel yerlerinden bir tanesi. Özellikle yaz mevsiminde liman çevresi bir hayli güzel. Buradaki dükkânlar adeta bir inci gibi yan yana dizilmişler.
KAPALI MARAŞ
Kapalı Maraş bölgesi adeta ölü bir şehir. Burası 1974 yılındaki Kıbrıs Barış harekâtı sonrasında Türkler tarafından ele geçirilmiş ancak günümüzde bu şehirde yaşayan hiç kimse bulunmuyor. Adeta ölü bir şehir diyebiliriz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir