Keşfedilmemiş cennet Dikili – Bademli Köyü

Keşfedilmemiş cennet Dikili – Bademli Köyü

Ege Bölgesi’nin en güzel köylerinde olan Dikili – Bademli Köyü henüz yörenin yazlıkçıları dışında keşfedilmemiş bir cennet. Ayvalık’ın kopyası rolünde tatil yöresi olan Dikili’den Midilli Adası’nı seyredebilirsiniz. Dikili’nin en meşhur yerlerinden birisi de Kalem Adası. Bu ada fiyatlar biraz tuzlu olsa da gezilmek için ideal bir tatil yeridir. Ege’nin o yaz sıcağında serin sularına kendinizi teslim edebileceğiniz Bademli Köyü, Dikili’ye 7km uzaklıkta bulunmaktadır.
kalem-adası
Bu küçük ama mükemmel doğal güzelliklere sahip köy 1500 nüfusludur. Bademli köyünü ayrıcalıklı kılan özellikleri arasında labirenti andıran sokaklar üzerine kurulmuş taş evler onu sevimli hale getiriyor. Doğal güzelliklerinden bahsederken Bademli Köyü doğal mineralli üzüm suyundan yaptıkları içine bazı otlarında katıldığı bir tür konsantre şurup “Koruk Suyu” ile meşhurdur. Sıcak yaz gününde kahvede soluklanıp bir Koruk suyu/şurubu içmek ilaç gibi geliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir