Kendinizi doğanın kollarına atacağınız muhteşem köy tatilleri!

Kendinizi doğanın kollarına atacağınız muhteşem köy tatilleri!

*Şirince Köyü: İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı eski bir Rum köyüdür. El değmemiş güzellikleriyle, daracık ve tertemiz sokaklarıyla, düzenli, beyaz ve estetik mimarisiyle, Rum evleri ve dik yokuşlarıyla tarihi yapısını bozmayan bir köy olan Şirince; 4 mevsim ziyaretçilerini ağırlar.
*Faralya Köyü: Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Faralya Köyü’nde turkuaz renkli Ölüdeniz’i arkanıza alıp, Kelebekler vadisinin patika yollarından yürüyerek Faralya Köyü’nü gezebilirsiniz. Kelebekler vadisinin şelalesini ve sadece bu bölgede bulunan kanatları kaplan desenli kelebekleri görebilirsiniz. Antik Likya ve Eski Roma kalıntılarının bulunduğu bu tarihi köy, inanılmaz bir manzaraya sahip.
köy_1
*Belkıs Köyü: Gaziantep’in Nizip ilçesinde Zeugma (Belkıs) antik kentinin de içinde bulunduğu Belkıs Köyünde; hala kazı çalışmaları yapılıyor ve birbirinden güzel mozaik parçalar çıkarılıyor. Fırat nehrinin kıyısında bulunan ve büyük bir kısmı sular altında kalan Zeugma antik kentinin bulunduğu Belkıs Köyü muhteşem bir manzaraya sahip.
*Kilitbahir Köyü: Çanakkale’nin tam karşısında boğazın en dar yerinde kurulan köy kalp şeklindeki kalesinden adını almıştır. ”Denizin Kilidi” anlamına gelen, yeşilin ve mavinin muhteşem uyumlu olduğu Kilitbahir Köyü muhteşem manzarasıyla kendine hayran bırakıyor.
köy_2
*Rumkale Köyü: Gaziantep’in Yavuzeli ilçesine bağlı olan Rumkale köyü; Fırat nehri kıyısında kurulu tarihi bir köydür. Etrafı sularla çevrili bu köye ulaşım, Halfeti’den kalkan tekneler ile yapılıyor. Köye ulaştığınızda kendinizi bir yarımadanın içinde hissedeceksiniz. Baraj suları ve Fırat nehri ile çevrili Rumkale Köyü’nde huzurlu bir gün geçireceksiniz.
*Uçhisar Köyü: Nevşehir’in Kapadokya bölgesindeki köyün en tepe noktasında Uçhisar Kalesi yer alıyor. Kale tepesine merdivenler ile çıkılıp, içerisinde gizli geçitler ve tüneller bulunuyor. Bizans dönemine ait birçok anıt mezarının bulunduğu kalenin zirvesi de Kapadokya bölgesinin seyir noktası.
köy_3

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir