Kendiliğinden oluşan tek koy Hamsilos!

Kendiliğinden oluşan tek koy Hamsilos!

Hamsilos Koyu nerede? Hamsilos Koyu’nun özelliği nedir?
Ülkemizin en kuzeyinde bulunan Hamsilos Koyu, Sinop’a ve İnce Burun’a yakındır. Dünya’nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliği taşımaktadır. Buzul aşındırması sonucu oluşan bu koyun deniz ile kesiştiği nokta ise oldukça geniştir. Hamsilos’tan iç kısımlara biraz ilerlediğimizde ise daralır ve ormanların sıklığı farkettirir. Koyun görüntüsü fil kafasını andırırken tarihte birçok savaşta savaş gemilerinin gizlendiği en önemli sığınaktır. Günümüze bakacak olursak fırtınalı havalarda Karadenizli balıkçıların korundukları yer olarak özelliğini sürdürmektedir.
Hamsilos-Sinop
Hamsilos Koyu’nu gezmek isteyenlere önemli bilgiler ise koyun bir ucundan bir ucuna ulaşım vardır. Fakat yolun bozuk olması biraz sıkıntılı bir yolculuk olacağının sinyalini vermektedir. Hamsilos Koyu’na ulaşım yaparken yol üzerinde birçok noktada mola verip dinlenmeniz için mesire alanları bulunmaktadır. Yöre halkı sıcakların gelmesiyle burada şenlikler, festivaller, etkinlikler yapmaktadır. Karadeniz’in güler yüzlü; cana yakın ve misafirperver insanları sizi hoş bir tatile davet ediyor.
Hamsilos’ta nerede kalınır?
Hamsilos’ta birçok doğa tatilinizde rastlayabileceğiniz Karadeniz’ede özgü ağaç evlerden oluşan şirin ve konforlu tesisler bulunmaktadır. Bu tesislerin hizmetleri arasında Hamsilos Koyu’nun turuda bulunmaktadır. Bütçenizi hiç mi hiç sarsmayacak bu tesislerde sizde doğayla iç içe bir tatil yapabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir