Kedinizi anlamak ister miydiniz?

Kedinizi anlamak ister miydiniz?

Kedi severlerin ve evlerinde kedi besleyenlerin bir göz atması gereken bu haberimizde şirin dostumuzun yaptığı hareketlerin ne anlama geldiğini açıkladık. Siz de kedinizin ne anlatmak istediğini anlamak istiyorsanız bu haberimize mutlaka bir göz atmalısınız;
* Yuvarlanıyorsa, size hadi kalk oyna benimle diyordur.
* Kulaklar, genelde dik ve radar gibi en ufak tıkırtıya hazır tetiktedir. Kedi, potansiyel bir av hissederse, vücut da kulaklar gibi gerginleşir ve her an saldırıya hazır hale gelir.
kedileri_anlama_yollari
* Hızlı göz kırpma, sana güveniyorum ve senden bir şeyler istiyorum demektir.
* Arkaya yatmış kulak, kedinizin emin olmadığı bir duruma tereddütle yaklaşması anlamındadır. Eğer bu pozisyona vücudunu yere yaklaştırarak yürümesi eklenirse, ki bu ender olur, kediniz yaptığı bir şeyden dolayı utanıyordur.
kedileri_anlama_yollari_2
* Göbeğini açıyorsa size olan güven tamdır onu sevin.
* Size, ya da daha basitçe bacaklarınıza sürtünürse, bu sizi kabul ettiğini ve ilerleyen zamanlarda kendisine dokunmanıza izin vereceği anlamına gelir.
* Kedi kendini rahatsız hissettiğinde kuyruğu hafif titremeye başlar. Eğer kuyruğun tamamı dikleştiyse ve şiddetle sallanıyorsa bu çok heyecanlandığını gösterir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Doğal Yaşam

Bir Yorum

  1. Gülveren Bektaş
    2 Mayıs 2016

    benim kedim sürekli kumaş emiyor sebebi nedir acaba? Bebekken sokakta bulmuştum şimdi 1 yaşında. Ve ne yapmalıyım acaba cevaplarsanız çok sevinirim.

    Cevapla

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir