Ekonomik kayak tatili nasıl yapılır?

Ekonomik kayak tatili nasıl yapılır?

Kayak merkezlerine olan ilgi kış tatillerinde artıyor. Hem zevk alabileceğiniz hem de ekonomik olan bir kayak tatili arıyorsanız, bilinçlenmeniz şart. Doğal güzelliklerin sizi sarıp sarmalamasına izin vererek keyifli bir kış tatili geçirmeniz için size bazı öneriler sunuyoruz;
Kayak malzemeleri nasıl ucuza getirilebilir?
Ne yazık ki bu spor için özel hazırlanmış malzemeler, diğer spor malzemelerine oranla fiyatları daha fazladır. Bu yüzden eğer bu sporu yılda birkaç kere yapıyorsanız, kayak kıyafetlerini kiralamanız daha mantıklı ve hesaplı olacaktır. Ancak kiralanan malzemelerin sağlıklı ve kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. İnternette bazı zamanlar çeşitli markalar, kullanılmış malzemeler fiyatına satış yapıyorlar. Bu dönemi iyice araştırmanızda fayda var.
kayak_tatili_ipuclari
Ucuz kayak tatili nasıl yapılır?
Eğer öğrenciyseniz, hemen hemen her üniversitenin düzenlediği kayak tatil programları vardır. Üniversitelerin düzenlediği kayak festivallerini takip ederek de, ekonomik fiyata kayak imkanına sahip olabilirsiniz. Ya da arkadaş veya aile grubunuzla toplanarak toplu indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon yaptırmanızda da fayda var.
Yurt dışında ekonomik kayak tatili nerelerde yapılır?
Türk turistlerin rağbet gösterdiği ilk ülkelerden Bulgaristan ve Romanya bu sıralamanın en başında ilk sıralarında bulunmaktadır. Bunun yanında diğer balkan ülkeleri, Rusya ve Gürcistan’a ait olan kış turizminin olduğu yerler de değerlendirilebilir. Tur ile gidildiğinde bu tatil daha ekonomik olmaktadır. Fiyatlar sömestr döneminde (Ocak-Şubat ayı) daha fazla olmaktadır.
kayak_tatili_onerileri
Yurt içinde ekonomik kayak tatili nerelerde yapılır?
Uludağ, Palandöken ve Kartalkaya gibi yerler her ne kadar çekici gelse de fiyat yönünden tuzludur. Ancak son zamanlarda artan yeni kayak merkezleri tercih edildiğinde, daha az miktar ödeme şansınız var. Ucuz kayak tatilinin en mümkün zamanı Aralık ve Mart ayıdır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir