Kaunos Antik Kent’de tatil

Kaunos Antik Kent’de tatil

Kaunos Antik kenti Muğla ilinde yer almaktadır. Her yıl binlerce turistin gelip gezdiği bu antik kentin etrafında konaklamanız için bir çok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Kaunos Antik Kentinin en önemli özelliği kaya mezarlarıdır. Tapınak cepheli bu kaya mezarların ilginizi çok çekeceğinden eminiz. Köyceğiz’de bulunan bu antik kent de hem tarihi yaşayabilir hem de tatilinizi yapabilirsiniz. Hellen adı ver,len bu tapınak cephe mimarisi yüzünden diğer tapınaklardan ayrılır.
kaunos
Kaunos antik kentinin bir diğer tarafında yaklaşık 3 km. uzunluğundaki sur duvarları, Stoa, agora, çeşme, hamam, tiyatro ve tapınak kalıntıları bulunmaktadır. Ama ziyaretçilerin ve turistlerin ilgisini çeken yer her zaman kaya mezarları olmuştur. Kaunos’a genel de deniz motorlarıyla ulaşabilirsiniz. Antik kentin etrafının surlarla çevrili olması da kentin diğer güzelliklerinden biridir. Vaktiniz olursa uğramadan geçmeyin. 

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir