Katanya’da eşsiz bir tatil!

Katanya’da eşsiz bir tatil!

İtalya’da bulunan Katanya Sicilya’nın ikinci büyük belediyesidir. Tatilinizi burada bir yanardağın ve Simento Nehrinin çevresinde geçirebilirsiniz. Özellikle maceraperestler en çok Katanya’da tatil yapıyor. Bu şehir en eski Yunan kolonilerinden ve Roma döneminden izler taşımasıyla ünlüdür. Sicilya kültürünü tanıyıp, görmek için en iyi seçimlerden biri olabilir. Özellikle Katedral Meydanı en çok gezilen yerler arasında bulunuyor.
Katanya
Ayrıca Fil Çeşmesi adı verilen 1736 yılında yapılan bu yapıyı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Katanya tüm tatil isteklerini karşılayabilecek bir şehir. İstediğiniz gibi gezip tozabilir, tarihe ışık tutan yapıları görebilirsiniz. Bunlardan biride Antik Roma şehri kalıntıları ve amfi-tiyatrodur. Bunların dışında San Nicolo Manastırı ve onun üstü kapalı avlusu da çok ilginizi çekecektir. Her şekilde bayılacağınız bu şehir için planlar yapabilirsiniz. Tatiliniz Katanya’da harika geçecektir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir