Kas geliştirmeye yardımcı olan gıdalar

Kas geliştirmeye yardımcı olan gıdalar

Mükemmel kaslar için spor ve egzersizinizi hiç aksatmadan yapıyorsanız kalan tek eksiğiniz kas geliştirmeye yardımcı gıdalardır. Şüphesiz herkes gelişmiş kaslara ve güzel bir vücuda sahip olmak ister ama gelişmiş kaslara sahip olmanın ne kadar da zor olduğunun da bilincinde olduğundan sadece heves aşamasında kalır. İşte yardımcı olan gıdalar:
Siyah fasulye
Siyah fasulye, B, C, K ve A vitaminleri açısından zengin fakat doymuş yağ asitleri bakımından o kadar zengin değildir. Yüksek kalitede protein içerdiğinden kaslar için en gerekli besinlerden biridir.
siyahfasulye_midye
Midye
Düşük yağ ve yüksek protein oranıyla midye kas yapmayı hedefleyenler için en ideal besinlerden biridir. Ayrıca içeriğindeki B12 ve selenyum, aktif bir hayat süren insanlar için çok önemlidir.
Elma
Elma mükemmel bir karbonhidrat ve lif deposudur. Kas yapmaya kendinizi adadıysanız çantanızda her gün 1 elma mutlaka bulundurmanızı öneririz.
Yumurta
Her bir yumurtada 8-9 gram protein bulunur. Kas gelişimi için dilediğiniz şekilde pişirerek tüketebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir