Kaş dökülmesini doğal yollarla engellemek mümkün!

Kaş dökülmesini doğal yollarla engellemek mümkün!

Seyrek ve giderek dökülmeye devam eden kaşlara sahip kişiler bu durumdan çok etkileniyor. Merak etmeyin! Kaş dökülmesi durdurulabilir ve tedavi edilebilir bir durumdur. Yazımız da kaşlarınızın neden döküldüğü ve bu dökülmeyi nasıl durdurabileceğiniz ile ilgili yararlı ipuçları bulabilirsiniz.
Kaşlar Neden Dökülür?
İşe kaşınızın neden döküldüğünü anlamaya çalışarak başlayın. Nedenini bilmediğimiz bir şeyle nasıl baş edebiliriz ki?Kaş boyaları ve kaş makyaj malzemelerinin aşırı kullanımı, vitamin, mineral ve gerekli yapı taşları bakımından yetersiz veya sağlıksız beslenme, demir eksikliği ve kansızlık kaş dökülmesine neden olabilir. Bunu tespit edebilmek için bir cildiye uzmanına görünüp gerekli kan değer testlerini yaptırın. Böylece sorunun sağlıkla mı alakalı yoksa makyaj vb. nedenlerden mi kaynaklandığı anlaşılabilir.
Güçlendirici Doğal Yağlar Kullanın
Kaşlarınızı dışarıdan doğal yağlarla besleyerek güçlenmelerini sağlayabilirsiniz. Bu doğal yağlar, herhangi bir cilt probleminiz veya alerjiniz yoksa kaşlarınıza faydalı bir bakım sağlayabilir.
Zeytinyağı ve Biberiye
Zeytinyağı kaşları güçlendirir ve uzama hızını artırmaya yardımcı olur. 5 gün boyu geceleri yatmadan doğal natürel zeytinyağı ile kaşlarınıza masaj yapın. Masaj yaparken çok bastırıp kaşlarınızı yıpratmamaya özen gösteriniz. 5 günün ardından bir kaç gün kaşlarınızı dinlendiriniz. Biberiye, kaşlarınızı besleyebilir. Biberiye kan dolaşımını hızlandırarak kaş uzaması destekler. Biberiye ile kaşlarınıza masaj yaptıktan 1 saat kadar sonra temizleyebilirsiniz.
Hint Yağı
Hint yağının nemlendirici özelliği kaşları yumuşatarak kaş köklerini rahatlatır. Özellikle kış ayları kaşlar için koruyucu görev görür. Doğal ve zararsız olan hint yağı kaşların uzamasında yardımcı olur. (Alerjiniz olması durumunda kullanmayınız.) Hint yağını bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza uyguladıktan 1 saat sonra temizleyebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir