Karlı havalarda seyahat ederken nelere dikkat edilmeli?

Karlı havalarda seyahat ederken nelere dikkat edilmeli?

Kış aylarına girdiğimiz şu dönemde hava koşulları da iyice zorlaştı. Karlı ve yağışlı havalarda zeminin kayganlaşması ve yollardaki buzlanma, seyahat edenleri de bir hayli endişelendiriyor. Önceden planlamış olduğunuz tatil planınızın soğuk ve karlı havada kabusa dönüşmesini istemiyorsanız, bu önerilerimize dikkat etmelisiniz. İşte karlı havalarda seyahat ederken dikkat etmeniz gereken hususlar;
* Zorlu hava koşulları nedeniyle seferiniz durdurulmuş olabilir. Bu yüzden evden çıkmadan önce internet veya telefonla uçak şirketini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

* Spor ayakkabıları oldukça rahat bulabilirsiniz. Ancak karlı havalarda kesinlikle giymemenizi öneriyoruz. Karlı havaya ve muhtemel buzlu yollara sağlam basmak için kışlık botlarınızı giyin.
* Eğer seyahate kendi aracınızla çıkacaksanız aracınıza mutlaka zincir takın.

* Bazı uygulamalar ile trafiğin yoğunluğunu kontrol edebilirsiniz. Karlı havada ücra yollara veya ara sokaklara çok girmeden trafiğin en az olduğu güzergâhtan gideceğiniz yere ulaşmalısınız.
* Yürüdüğünüz zemine dikkat etmeli, küçük adımlarla yürümelisiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir