Karayip Şehri Cartagena

Karayip Şehri Cartagena

Baktığımızda yanıltıcı bir görüntüye sahip, Karayipler’in yüksek beyaz kuleleri, beton ve kumdan oluşan yarımadasından çok daha fazlası bu şehir. Bir milyondan az olan nüfusu ile Rio de Janeiro’nün ufak bir parçası desek yanlış olmaz.
Görülmemişi görmek ve farklı yerleri keşfetmek istiyorsanız burası tamda size göre. Haydi gelin hep birlikte inceleyelim bu güzel şehri.670x210-çift-copy-cartegena
Güzel bir akşam gezmesi niyetindeyseniz adresiniz La Palatteria’dan başkası olmamalı. Özellikle tatlı düşkünüyseniz burası size cennet gibi gelecektir. Kremalar, dondurulmuş yoğurtlar gibi birçok alternatifi sizlere sunuyor.
Vitrinindeki karamel , şekerli çilek ve karpuz dilimleri iştahınızı kabartabilir. Zira bu şekilli makinalar insanların ilgi odağı haline gelmiş.
Sokağın köşesinde ise ingiliz çay evleri mevcut. Galateria Paradiso oldukça sofistike bir tercih olacak sizler için. birçok tropik meyvelerden elde edilen çayları tatma imkanı bulacaksınız..
Karayiplerin güzel manzarasını izlemek isterseniz doğruca saat kulesine gitmelisiniz. Çiftler eski toplar üzerinde bu eşsiz manzaranın tadını çıkarıyorlar. Uzun bir süre kalma niyetindeyseniz turistlere hitap eden kafelere oturabilirsiniz.670x210-çift-copy-cart
Buraya kadar gelmişken Puerta del Reloj’u ziyaret etmeyi ihmal etmeyin, bu modern sanat müzesi sayesinde farklı kültürlerin izlerini taşıyan birçok sanat esrine şahitlik etme imkanı bulacaksınız.
Şehirde gittiğiniz heryerde neredeyse el işi yapan kadınlara rastlamak mümkün. Böylece kendinize ufak bir hatıra alabilir yada sevdiklerinize küçük hediyeler götürebilirsiniz.
Yaklaşan seyahat fırsatı için oldukça ilgi çekici bir yer burası,  listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir