Karaman’da kamp tatili nerelerde yapılır?

Karaman’da kamp tatili nerelerde yapılır?

İç Anadolu’nun küçük ve kapalı şehri Karaman, Anadolu’nun en önemli turizm, sanayi ve kültür merkezlerinden biri durumundadır. Yaylalar ve doğal güzellikler bakımından da zengin bir şehir olan Karaman’da sizi doğayla buluşturacak kamp yerlerini derledik;
Yeşildere (İbrala) Vadisi: Darboğazlar ve kıvrımlar oluşturan vadi sisteminde akan Yeşildere, Toros Dağları’nın kuzey eteklerinden doğuyor; bozkırın ortasında bir vaha görünümü sunuyor. Alanda nehir kıyısı bitki toplulukları, kavaklıklar ve tarım alanları bulunuyor. Vadi çevresinde ise kayalık ve bozkır yaşam alanları uzanıyor. Burası oldukça cazip bir kamp alanı.
karaman_kamp_yerleri
Gödet Vadisi: Doğal güzellikleri ve tarihi kalıntıları ile doğa severlerin uğrak mekanlarından biri olan bu vadi; akan deresiyle, patika yolları ve doğasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Burada da muhteşem bir doğayla baş başa tatil yapabilirsiniz.
karaman_kamp_yerleri_2
Bucakkışla Göz Mağarası Mevkii: Doğa harikası bu mağara henüz pek fazla keşfedlmemiş olup, gizli kalmış güzellikler arasındadır. Bu gözden uzak yerde sakin bir şekilde kamp tatilinizi yapabilirsiniz.
karaman_kamp_yerleri_3
Nunu Vadisi: Doğal güzelliği bozulmamış vadilerdendir. Vadi meşe, kızılçam, ardıç, karaçam, göknar, sedir ve yabani nar ağaçlarıyla muhteşem bir doğaya sahip. Burada kampınıza muhteşem bir doğanın eşlik edeceğinden şüpheniz olmasın.
karaman_kamp_yerleri_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir