Karabük’te piknik en iyi nerelerde yapılır?

Karabük’te piknik en iyi nerelerde yapılır?

Bu güzel havalar ailecek kırlara koşup, piknik yapmak için ideal bir seçenek. Tertemiz bir hava, huzurla öten kuşlar, yemyeşil bir orman, yediden yetmişe herkesin stresini, kaygısını ve yorgunluğunu atacaktır. Biz de sizlere Karabük’te piknik yapabileceğiniz en iyi yerleri derledik;
Göktepe Tabiat Parkı: Yenice ilçesinde bulunan bu park sahip olduğu doğal güzellikler, uygun iklim ve temiz havası, kolay ulaşılabilirliği gibi avantajlara sahiptir. Sportif faaliyetlere yönelik kullanımlar ile kamp çadırı alanı ve karavan turizmi için elverişlidir. İlçe merkezine 9 km mesafededir. Ayrıca burada Geleneksel Zümrüt Yenice Göktepe Şenlikleri yapılmaktadır.
karabuk_piknik_yerleri
Gökpınar Dinlenme Tesisi: Yenice ilçesi kavaklı orman serisi içerisinde, Gökpınar yaylası olarak adlandırılan orman zirvesinde yer alır. Yaz mevsiminde piknik yapmak isteyenlerin uğrak yeridir.
karabuk_piknik_yerleri_2
Çetiören Mesire Yeri: Eskipazar İlçesine 10 km mesafedeki mesire yeri çok zengin bir bitki örtüsüne ve yaban hayatıyla eşsiz güzelliklere sahiptir. Her sene Ağustosun ikinci hafta sonu müzik ve yağlı güreş festivali düzenlenmektedir. Piknik için piknik masaları ve oturma yerleri mevcuttur.
karabuk_piknik_yerleri_3
Eğriova Mesire Yeri: Eskipazar sınırları içerisindedir. Pikniğin yanı sıra kamp yapmak için de oldukça uygundur.
karabuk_piknik_yerleri_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir